To właśnie tego wieczoru,

gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha

- w serca niepocieszone i smutne,

Cicha wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru,

Od bardzo wielu wieków,

Pod dachem czułej kolędy,

Bóg się rodzi w człowieku….

Życzymy, by nowonarodzony Chrystus

Przyniósł Wam wszystkim

Najpiękniejszy prezent – dużo miłości!

Życzymy wszystkim Dzieciom

I ich Rodzicom wszystkiego najlepszego przez cały 2018 rok

Wesołych Świat!

Jednocześnie chcielibyśmy Państwa zaprosić na Jasełka, które odbędą się w dniu 19.12 2018 o godz. 17.00 w auli szkolnej.

Dyrekcja, Grono pedagogiczne

oraz Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 44

AKCJA ZIMA

UWAGA! ZAPRASZAMY UCZNIÓW W FERIE NA CIEKAWE ZAJĘCIA DO SZKOŁY

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA
OBIADY W FERIE

RODZICE, KTÓRZY CHCĄ, ABY ICH DZIECI KORZYSTAŁY W CZASIE FERII Z CIEPŁEGO POSIŁKU, POWINNI PRZEDŁUŻYĆ LUB ZAWRZEĆ UMOWĘ DO 22 STYCZNIA 2018r. U PANI INTENDENTKI!

W TRAKCIE TRWANIA FERII NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI DOPISANIA UCZNIA DO OBIADÓW. KOSZT POSIŁKU 3,50ZŁ.

MIKOŁAJKI

6 GRUDNIA ODBYŁY SIĘ W KLASACH MIKOŁAJKI, UCZNIOWIE  WRĘCZYLI SOBIE DROBNE UPOMINKI. DO KLAS MŁODSZYCH ZAWITAŁ MIKOŁAJ, BY OSOBIŚCIE IM WRĘCZYĆ PREZENTY. KLASY STARSZE JAK CO ROKU ROZEGRAŁY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W UNIHOKEJA. OJ, BYŁO MIKOŁAJKOWO!

SESJA Z PLUSEM

Sesje z plusem to wygodne i praktyczne narzędzie do systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów szkoły podstawowej z zakresu matematyki oraz do monitorowania i analizy ich postępów w nauce podczas całego roku szkolnego. Przedstawiamy cykliczny raport podsumowujący naszą szkołę oraz  klasy 4, 5 i 6.

RAPORT KLAS 4 RAPORT KLAS 5 RAPORT KLAS 6

IMIGRACJA

W roku szkolnym 2016/17 do Szkoły Podstawowej Nr 44 w Gdańsku zostało zapisanych 9 dzieci cudzoziemców: 3 pochodzących  z Ukrainy, 4 z Białorusi i 2 z Rosji. W celu ułatwienia rodzicom obcojęzycznym procedury zapisu dziecka do szkoły wdrożono karty informacyjne oraz pakiety powitalne  zawierające wiadomości dotyczące funkcjonowania ucznia w polskiej szkole- w dwóch językach: rosyjskim i angielskim . Szkoła korzysta również z pakietu : "Otwarta szkoła-system wsparcia uczniów migrujących" oraz z materiałów : "Inny w polskiej szkole".

Szkoła po przyjęciu cudzoziemskiego ucznia zgodnie z obowiązującymi przepisami występowała do Urzędu Miasta o przydział dodatkowych  godzin na naukę języka polskiego . Wicedyrektor szkoły-psycholog wzięła udział w konferencji: ,,Uczeń doświadczający emigracji,,.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci z zagranicy powołano w szkole nauczyciela koordynującego pracę z cudzoziemcami -p. Beatę Lińską, która została oddelegowana do pracy w grupie  ,,Edukacja bez granic” w ramach Kreatywnej Pedagogiki.

Uczniowie doświadczający emigracji i ich rodzice objęci byli na terenie szkoły wsparciem dyrekcji szkoły, psychologa, pedagoga, nauczycieli uczących oraz  nauczyciela koordynatora.

Katarzyna Szyszka

wicedyrektor