GALA NAGRÓD

Nasi uczniowie podczas Gali wręczenia nagród i na Festynie z okazji Światowego Dnia Książki w Radzie Miasta!

Maria Miłek z kl. II A zdobyła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”, a Wojtek Kosmalski z tej samej klasy – miejsce III. Nagrody wręcza przewodniczący Rady Miasta!

Gratulujemy serdecznie!

Razem z najlepszymi czytelnikami uczestniczymy w imprezie 15 maja 2018Rr.

ROZKŁAD DZWONKÓW

LEKCJA 1 8.00-8.25
LEKCJA 2 8.30-8.55
LEKCJA 3 9.00-9.25
LEKCJA 4 9.30-9.55 DŁUGA PRZERWA
LEKCJA 5 10.15-10.40 DŁUGA PRZERWA
LEKCJA 6 11.00-11.25
LEKCJA 7 11.30-11.55

ROWEROWY MAJ

Rusza kampania Rowerowy  Ma,j to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków.
Zasady kampanii są bardzo proste:
każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Pamiętajcie akcja trwa od 7 maja do 30 maja

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.rowerowymaj.eu oraz u koordynatorki akcji w naszej szkole Pani Magdy Wasiłowicz

EUROWEEK

W dniach 7-11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas Vc, VIIb oraz liczni uczniowie pozostałych klas siódmych brali udział w wyjeździe na Euroweek. Zajęcia na Euroweeku prowadzili młodzi ludzie z różnych stron świata między innymi z Wietnamu, Sri Lanki, Kosowa. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Nasi uczniowie świetnie sobie radzili.

Oprócz komunikacji w języku angielskim oraz licznych zabaw uczniowie byli przeszkoleni w zakresie:

1. leaderskip;

2. poznaj Unię Europejską;

3. praca i motywacja w grupie;

4. poznanie kultury świata;

5. prowadzenie prezentacji i autoprezentacji;

6. debata oksfordzka;

7. wolontariat;

8. szok kulturowy;

Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali dyplomy ukończenia obozu szkoleniowego "Euroweek" - Szkoła Liderów.

XIII RODZINNY BIEG GDAŃSZCZAN

XIII Rodzinny Bieg Gdańszczan. Zapisy indywidualne i grupowe do 17 maja Nie ma podziału na kategorie, nie ma klasyfikacji końcowej. Do przebiegnięcia będzie około 2600 m urokliwymi uliczkami Gdańska, start i meta na Targu Węglowym. Kiedy? W sobotę, 26 maja. Udział bezpłatny, zapisy trwają do 17 maja. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowe medale, najliczniej reprezentowana szkoła oraz dzielnica Gdańska - nagrody.