CODZIENNOŚĆ W INTEGRACJI

MISTRZOWIE CODZIENNOŚCI

Zajęcia Mistrzowie codzienności przeznaczone są dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Na lekcjach dzieci uczą się samodzielnego wykonywania czynności z różnych obszarów życia. W roku szkolnym 2016/2017 przede wszystkim , uczniowie doskonalili umiejętności  korzystania z przepisów kulinarnych, uczyli się samodzielnego robienia zakupów oraz przyrządzania prostych posiłków. Ćwiczyli porządkowanie swojego stanowiska pracy. Odwiedzili również kilka restauracji gdzie samodzielnie dokonywali zamówień wybranych dań. Uczniowie uczęszczali na zajęcia z ochotą, pilnie wykonywali powierzone im zadania oraz dobrze się bawili podczas tworzenia wspólnych posiłków :)

Znakomita gdańska judoczka Adriana Dadci-Smoliniec udowadnia, że sport jest naprawdę dla wszystkich. Razem z mężem Pawłem Smolińcem założyła klub, w którym judo trenować może każdy. Była olimpijka mierzy wysoko - chciałaby, żeby jej zawodnicy zdobywali medale na paraolimpiadzie  więcej

22 kwietnia 2016 -  Zuzia, Zosia i Janek z klasy VI byli w Gimnazjum nr 18 na zawodach w Bocci  Gratulujemy 4. miejsca!

20 kwietnia 2016 - Dbamy o to, by jeść zdrowo! Janek i Ola z klasy VI wyruszyli na zakupy, by zrobić sok marchewkowy i sałatkę z owocową. Pycha

LEKCJA W KLASIE INTEGRACYJNEJ

2.06.2015 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na paraolimpiadę lekkoatletyczną oraz turniej Bocci zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku. Dzieci brały udział w następujących konkurencjach:

-        bieganie na czas – dystans 30 m,

-        pchnięcie kulą,

-        rzut piłeczką,

-        skok w dal z miejsca.

Wielu uczestników zdobyło wysokie miejsca w powyższych zawodach. Nasi uczniowie reprezentowali Sp nr 44 w sztafecie, w której zajęli II miejsce. Rozegrali także drużynowe rozgrywki w Boccię. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz medale.

Gratulujemy uczniom sukcesów i ogromnej motywacji do walki w zawodach!